Kategória Nitra so záštitou primátora Jozefa Dvonča

Súťaž Wiki miluje pamiatky prichádza v roku 2015 so špeciálnym prekvapením. Rozhodli sme sa vytvoriť špeciálnu tematickú podkategóriu pre kultúrne pamiatky v najstaršom slovenskom meste, v Nitre. Rozširujeme tým našu doterajšiu spoluprácu na projekte Nitra – prvé slovenské WikiMesto. Svojou záštitou nad súťažou nás následne poctil pán primátor Jozef Dvonč.

Jozef Dvonč…dovoľte mi poďakovať sa Vám za dôveru, s ktorou ste sa na mňa obrátili a požiadali ma o prevzatie záštity nad fotografickou súťažou „Wiki miluje pamiatky“. Som rád, že táto súťaž upriami pozornosť na bohaté kultúrne dedičstvo v našom meste, čím pomôže v rozvoji cestovného ruchu a v propagácii Nitry na medzinárodnej úrovni. Rád preto prevezmem záštitu nad súťažou a pokiaľ mi to moje pracovné povinnosti umožnia, zúčastním sa odovzdávania cien.
Doc. Ing. Jozef Dvonč, CSc., primátor mesta Nitry

Ďakujem pánovi Dvončovi za záštitu a za pomoc pri súťaži! Spomedzi všetkých fotiek, ktoré budú do celoslovenského kola zaslané, vyberie porota tie najlepšie snímky z Nitry a odmení ich zaujímavými cenami. Pamätajte, že môžte vyhrať v oboch kategóriách!

Táto tematická podkategória má za sebou svoju históriu. S mestom Nitra a občianskym združením Edukácia@Internet totiž pracujeme na projekte Nitra – prvé slovenské WikiMesto, ktorý vyvrcholí v lete 2016. Za cieľ si kladieme spojiť minulosť s budúcnosťou a predstaviť Nitru moderným spôsobom – najstaršie slovenské mesto sa stane prvým slovenským wikimestom. V rámci projektu na Wikipédii popíšeme významné pamiatky a miesta v Nitre, články preložíme, dodáme fotografie a nakoniec vytvoríme QR-kódy. Tie si návštevníci nasnímajú svojim múdrym telefónom alebo tabletom, ktorý im zobrazí článok z Wikipédie v ich vlastnom jazyku.

WikiMesto sa do svojej vrcholnej fázy dostane v lete 2016. Vďaka tomu, medzi prvými, ktorý si ho budú môcť vychutnať, budú nie len obyvatelia Nitry a okolia ale aj návštevníci z celého Slovenska na rôznych výstavách Agrokomplexu ako aj esperantisti z celého sveta na 101. svetovom kongrese esperanta.

Ak teda chcete svoje fotografické umenie ukázať celému svetu, alebo sa dozvedieť o Nitre niečo nové, pozrite si náš zoznam pamiatok a zapojte sa!

2 thoughts on “Kategória Nitra so záštitou primátora Jozefa Dvonča

  1. Je škoda, že ste tak zaujímavú „súťaž“ spolitizovali. Ak by nad súťažou prebrala záštitu akákoľvek kapacita vo svojej oblasti (fotograf, pamiatkar, ktokoľvek, kto svoju prácu robí dobre), určite by sa zapojilo viac ľudí (vrátane mňa). Ale myslím, že záštita profesionálneho socialistu, je pre mnohých ľudí neprekonateľným problémom. Ale je to vaša voľba.

    • Ďakujeme za názor! Ako sme napísali, za žiadosťou o záštitu pána Dvonča stojí pretrvávajúca spolupráca na projekte WikiMesto.
      V roku 2013 prebiehala súťaž pod záštitou generálnej riaditeľky Pamiatkového úradu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *