Wikimedia Slovenská republika vyhlasuje víťazov 4. ročníka súťaže Wiki miluje pamiatky 2015

Občianske združenie Wikimedia Slovenská republika ukončila hodnotenie súťažiacich. Odborná porota v zložení Imrich Finta, Štefan Lančarič, Peter Porubčan a Zdenka Bencúrová vybrala desať najlepších fotografií slovenských pamiatok z viac ako tisíc súťažných príspevkov.
Víťazmi súťaže sa stali Kateryna Baiduzha, Braňo Valach, Lucia Kohanová, Marcin Szala, Marek Šeregi a Šimon Slávik.

Tento ročník sa uskutočnil pod záštitou mesta Nitra a obsahoval aj
samostatnú kategóriu, ktorá bola venovaná tomuto mestu.
Usporiadateľ súťaže občianske združenie Wikimedia Slovenská republika je zamerané na podporu tvorby a rozširovania slobodných obsahov. Medzi projekty, ktoré táto nezisková organizácia podporuje patrí aj projekt Wikimedia Commons, ktorý zverejňuje pod slobodnou licenciou rozličné fotografie a iné druhy vizuálnych materiálov z celého sveta. Tieto diela sú následne využité prevažne k článkom najväčšej internetovej encyklopédie Wikipédie, avšak slobodné obsahy sú často využívané aj inými organizáciami a jednotlivcami.

Slávnostná ceremónia ukončenia súťaže Wiki miluje pamiatky sa uskutoční 12. decembra 2015 v Nitre. Súčasťou záverečnej ceremónie bude aj slávnostné odovzdanie cien víťazom.
Viac informácií o súťaži nájdete na našich stránkach: http://wikimedia.sk/, alebo na facebooku: https://www.facebook.com/WikiMilujePamiatky/?ref=hl.

Víťazné fotografie súťaže Wiki miluje pamiatky 2015 nájdete na stránke: https://commons.wikimedia.org/wiki/Wiki_Loves_Monuments_2015_winners#Slovakia.

 

Kontakt:
● Wikimedia Slovenská republika (http://www.wikimedia.sk)
● Predseda: Michal Matúšov
● telefón: +421 910 293 139
● info@wikimedia.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *