Nitra 2015

V roku 2015 obsahuje slovenské kolo Wiki miluje pamiatky špeciálnu tematickú podkategóriu:

Nitra

pod záštitou Doc. Ing. Jozefa Dvonča, CSc., primátora mesta Nitry
v spolupráci s mestom Nitra

Ako sa zúčastniť?

Tematická podkategória je súčasťou hlavnej súťaže Wiki miluje pamiatky, takže fotky pamiatok v Nitre, ktorými sa zúčastníte celoslovenského kola budú automaticky zaradené aj do kategórie pre Nitru. Následne z nich naša nitrianska porota vyberie tie najlepšie zábery a ohodnotí ich zaujímavými cenami.

V skratke:

  1. nájdite si pamiatky v Nitre, ktoré chcete vyfotiť,
  2. vyfoťte ich,
  3. a zúčastnite sa nimi v súťaži Wiki miluje pamiatky.

Prečo práve Nitra?

V Nitre sa stretáva minulosť s budúcnosťou v harmonickom súlade. Nitra je najstarším slovenským mestom a zároveň prvým slovenským WikiMestom.

WikiMesto? S mestom Nitra a občianskym združením Edukácia@Internet už nejaký čas spolupracujeme na projekte Nitra – prvé slovenské WikiMesto. V rámci tohto projektu budú na Wikipédiu v slovenčine napísané mnohé články o Nitre a následne budú preložené do viacerých jazykov. Ale ako sa hovorí, „lepšie raz vidieť ako sto krát čítať“ a preto chceme do článkov umiestniť mnoho kvalitných fotiek. A keďže ste nás, vážení čitatelia, už nespočetne veľa krát presvedčili, že okrem písania výborných článkov viete aj úžasne fotiť, rozhodli sme sa op��ť vám��������dať našu dôveru. Veríme, že opäť prikývnete na naše pozvanie byť súčasťou tvorenia najväčšej slovenskej encyklopédie, tentoraz ako fotografi.

Okrem ceny a miesta na stupni víťazov teda pomôžete vzdelanosti, lebo vaše fotky budú zahrnuté do mnohých článkov na Wikipédiách vo viacerých jazykoch. Budú ich tak môcť obdivovať masy turistov ešte z pohodlia svojho domu, keď si budú plánovať vychádzkové trasy a na mieste ľahko spoznajú svoju vybranú pamiatku. Okrem domácich a ľudí z blízkeho okolia ich využijú početní turisti a návštevníci veľkých podujatí, napríklad slávnych výstav v Agrokomplexe alebo návštevníci 101. svetového kongresu esperanta, ktorý sa v Nitre uskutoční v lete 2016.